Únor 2010

Lucie Bílá

28. února 2010 v 10:51 | Terezka |  Lucie Bílá
Lucie Bílá

Datum narození:07.04.1966 Životopis: Pravé jméno Lucie Bílé je Hana Zaňáková

Místo narození:Otvovice, Česká republika

Znamení: Beran


Lucie Bílá se ještě jako Hana Zaňáková narodila ve středočeských Otvovicích. Hodiny zpěvu absolvovala již na LŠU (dnešní ZUŠ). Dříve, než se proslavila na poli showbyznysu, vyučila se dámskou krejčovou. První zkušenosti na hudebních pódiích získávala jako členka skupin Rock-Automat a Arakain,Vitacit.
V 80. letech si ji všiml producent Petr Hannig, vymyslel jí pseudonym Lucie Bílá a napsal jí písně Neposlušné tenisky a Horší než kluk. Pořádný úspěch ji teprve čekal v příštím desetiletí, kdy prošla nejznámějšími muzikály uváděnými v Česku (Les Misérables, Dracula, Krysař…), vydala řadu sólových alb, podílela se na několika filmech (jako zpěvačka i jako herečka) a po několik let se pevně držela na výsluní popularity ve výroční anketě Český slavík.
V roce 1996 porodila příteli Petru Kratochvílovi syna Filipa, ale partnerství neudržela. Petr Kratochvíl zpěvačku opustil s vítězkou Miss Československo 1992 Pavlínou Babůrkovou.
V roce 2002 se nakrátko provdala za hudebníka Stanislava Penka. Po rozvodu nějaký čas žila jen se svým synem Filipem. V roce 2006 se provdala podruhé, jejím manželem se stal muzikant Václav "Noid" Bárta. Dne 1. září 2008 byl oficiálně oznámen jejich rozchod.
Kdysi v TV ukazovali záběr z přípravy spartakiády s Lucií Bílou na jevišti, snad tehdy členkou AUS VN. Chybí zmínka o jejích rodičích.


Ewa Farna

28. února 2010 v 10:32 | Terezka |  Ewa Farna
Ewa Farna


Ewa Farna je mladá talentovaná rocková zpěvačka, která po své debutové desce Měls mě vůbec rád přichází s druhým albem s názvem Ticho.
O prázdninách Ewa Farna relaxovala prací, což je, jak sama tvrdí, její nejoblíbenější činnost. Se svojí kapelou odehrála na desítky koncertů a festivalů, s fotografem Ondřejem Pýchou nafotila kolekci fotek na promo svého "Ticha" a ve studiu dokončila polskou verzi debutového alba "Měls mě vůbec rád".
Její první deska "Měls mě vůbec rád" se stala Nejprodávanějším Debutem v kategorii "Objev roku" v anketě Deska roku Allinaz 2006 , roku 2007 v červnu převzala od Universal Music platinovou desku za prodej více než 20.000 nosičů. Ewa Farna vyhrála titul "Objev roku Českého slavíka 2006", "Objev Ro(c)ku" časopisu Rock & Pop, "Objev roku? hudební televizní stanice Óčko, "Nejlepší zpěvačka" v dětské anketě Jetix Awards, atd.
Všechny tyto zkušenosti, především koncerty a kontakt s publikem se "podepsaly" na jejím druhém albu. Deska v žádném případě není tichá, jak napovídá její název vybraný podle ústředního singlu. O to se spolu s Ewou Farnou postaral tým producentů Lešek Wronka s hudebním producentem Danem Hádlem a muzikanti z Ewiny kapely. Album "Ticho" obsahuje 13 písní od českých autorů Leška Wronky, Honzy Ponocného, kytaristy Ewy - Marka Trana a publishingu, textově se na albu podíleli osvědčení autoři z Ewina debutu Jana Rolincová-Hádlová, Petra Cvrkalová, Petr Šiška a také Ewa, která se autorsky podepsala na 3 textech. Na své si přijdou jak Ewini vrstevníci, náctiletí, tak starší publikum. Vokály si Ewa Farna nazpívala na obě právě dotočené desky sama.
Od svého prvního koncertu v Třinci 16. března do konce roku 2007 stihla Ewa Farna odehrát přes 50 koncertů v Čechách, na Slovensku a v Polsku a letošní koncertní tečkou bylo turné Lucie Bílé, kde se Ewa s mini koncertní verzí objevila jako host. "Obdivuju její zpěv a pracovitost. Je to pro mne splnění si dávného snu", řekla Ewa o nabídce Lucie Bílé.Angelina Jolie

25. února 2010 v 17:41 | Terezka |  Angelina Jolie
Životopis - Angelina Jolie

Stejně tak jako řada dalších slavných herců, i Angelina Jolie může za své dnešní úspěchy určitě alespoň z části poděkovat svým slavných rodičům, kteří oba dva neměli od umění daleko. Jejím otcem byl Oskarový herec Jon Voight a její matka Marcheline Bertrand byla také herečkou. V současnosti jsou rozvedení. Dnes Angelinu známe hlavně z filmů Sedmý hřích, kde si zahrála po boku Antonia Banderase, z kriminálního thrilleru 60 sekund a z filmového ztvárnění veleúspěšné počítačové hry Tomb Raider. V současnosti je držitelkou 3 Zlatých Glóbů, jejím největším koníčkem je sbírání nožů, miluje tetování ( na svém těle jich má prý 9) a s manželem Thortonem adoptovali malého kambodžského chlapečka Maddoxe.

Angelina Jolie, vlastním jménem Angelina Jolie Voight, se narodila 4. června 1975 v Los Angeles v Kalifornii ve Spojených státech amerických. I své dětství prožila v Kalifornii. Jejím největším dětským snem bylo stát se ředitelkou pohřebního ústavu.

Již v pěti letech si zahrála se svým otcem v komedii Looking to Get Out. V jedenácti letech začala studovat herectví v divadelním institutu Lee Strasberga a už v té době jsme ji mohli vidět v řadě rolí. O pět let později začala pracovat jako profesionální modelka v Londýně, New Yorku a v Los Angeles a zahlédnout jsme i mohli ve videoklipech známých hudebních skupin a zpěváků jako např. Rolling Stones, Meatloaf, Lenny Kravitz, Antonello Venditti nebo Lemonheads. Zároveň vystudovala Univerzitu v New Yorku.

První studentský film natočila pod režisérským dohledem svého bratra Jamese Havena Voighta, na kterého je i v současnosti dosti vázaná a který ji často doprovází na večírcích i při udělování cen. Obvinění, že má s bratrem intimní poměr, vyvrátila. Jejím prvním manželem byl Johnny Lee Miller, druhým Billy Bob Thornton. I její druhé manželství se pravděpodobně v roce 2002 také rozpadlo.

Jejím prvním filmem byl v roce 1993 "Cyborg II: Glass Shadows", v roce 1995 následoval film "Nebezpečná síť" (Hackers). V dalších letech filmy "Legs" (1996), "Foxfire" (1996), "Love in all there is"(1997) a "Playing God" (1997) po boku Davida Duchovnyho. V roce 1997 to byla role Cornelie Wallaceové v televizním dramatu "George Wallace", za kterou získala Zlatý Glóbus za nejlepší ženský herecký výkon a nominaci na cenu Emmy.

První film, kterým se opravdu proslavila, byl biografický příběh drogově závislé AIDS nakažené modelky Gii Cavangiové, s názvem "Gia". Za tento herecký výkon získala druhý Zlatý glóbus a opět nominaci na cenu Emmy. Z jejích dalších filmů jmenujme ještě "Playing by Heart"(1998), "Pushing Tin" (1999) a "Girl, Interrupted" (1999).

Nejvíce ji však proslavily role Sara 'Sway' Wayland ve filmu "60 sekund" (Gone in Sixty Seconds - 2000), kde si zahrála společně s Nicolasem Cagem a role Julie Russelové ve filmu "Sedmý hřích" (Original Sin - 2001) po boku Antonia Banderase. V roce 2001 to byla role Lary Croft ve filmu "Lara Croft: Tomb Raider", za kterou dostala 7 000 000 dolarů a u níž se fanoušci v roce 2003 dočkali pokračování pod názvem "Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life". V současnosti už připravuje další filmy: "Sharkslayer", "Taking Lives", "World of Tomorrow" a "Beyond Borders".Brad Pitt

21. února 2010 v 13:53 | Terezka |  Brad Pitt
Brad Pitt

Brad Pitt vyrůstal ve Springfieldu jako nejstarší ze tří dětí ve věřící rodině. Jeho otec se jmenoval Bill Pitt a vlastnil přepravní společnost, jeho matka byla školní poradkyně. Vystudoval Kickapooho střední školu, po střední škole začal studovat na Univerzitě v Missouri žurnalistiku, grafický a reklamní desing a reklamu.
Od dětství se Brad Pitt velmi zajímal o film a vše kolem něj. Nakonec se rozhodl, že opustí školu a vydá se do Los Angeles, bez dokončeného vysokoškolského vzdělání. Zahrál si zde v jednom nepříliš úspěšném TV seriálu, ale aby si vydělal na herecké kurzy, věnoval se obvyklým zaměstnáním a postupně se snažil dostat do filmu.
Brzy s vírou ve vlastní herecké schopnosti, která mu dodávala naději, mu pomohl jeho mladistvý sexy vzhled. Brad Pitt dostal roli v prestižní reklamě na Levis a v seriálu Dallas, kde hrál přítele dcery Priscilly Presley. To už byl jen krok na filmové plátno. Film Cutting Class sice za moc nestál, ale pro Brada Pitta se stal odrazovým můstkem k pozici filmové superhvězdy.
Vysoce ceněný režisér Ridley Scott jej obsadil do feministické roadmovie Thelma a Louise. Následovala hlavní role mladíka toužícího se přiblížit svému rokenrolovému idolu ve snímku Johnny Suede a film The Favor. Pak už vedla Pittova cesta pouze od úspěchu k úspěchu.
V Senzačním světě měl Brad Pitt za partnerku Kim Basingerovou, režíroval ho Robert Redford v kritiky opěvovaném a zároveň vysoce diváckém dramatu Teče tudy řeka, čistě záporná role psychopata jej zbavila svazující nálepky milovníka a Interview s upírem mu konečně po boku Toma Cruise poskytlo status superhvězdy. Ten následující trháky jako Legenda o vášni, Sedm a Dvanáct opic (byl za ně nominován na Zlatý glóbus i Oscara) jedině potvrdily.
Brad Pitt se stal jedním z divácky nejpřitažlivějších mladých herců v Hollywoodu a People Magazine jej označil za Nejvíc sexy ze všech žijících mužských idolů.