Angelina Jolie

25. února 2010 v 17:41 | Terezka |  Angelina Jolie
Životopis - Angelina Jolie

Stejně tak jako řada dalších slavných herců, i Angelina Jolie může za své dnešní úspěchy určitě alespoň z části poděkovat svým slavných rodičům, kteří oba dva neměli od umění daleko. Jejím otcem byl Oskarový herec Jon Voight a její matka Marcheline Bertrand byla také herečkou. V současnosti jsou rozvedení. Dnes Angelinu známe hlavně z filmů Sedmý hřích, kde si zahrála po boku Antonia Banderase, z kriminálního thrilleru 60 sekund a z filmového ztvárnění veleúspěšné počítačové hry Tomb Raider. V současnosti je držitelkou 3 Zlatých Glóbů, jejím největším koníčkem je sbírání nožů, miluje tetování ( na svém těle jich má prý 9) a s manželem Thortonem adoptovali malého kambodžského chlapečka Maddoxe.

Angelina Jolie, vlastním jménem Angelina Jolie Voight, se narodila 4. června 1975 v Los Angeles v Kalifornii ve Spojených státech amerických. I své dětství prožila v Kalifornii. Jejím největším dětským snem bylo stát se ředitelkou pohřebního ústavu.

Již v pěti letech si zahrála se svým otcem v komedii Looking to Get Out. V jedenácti letech začala studovat herectví v divadelním institutu Lee Strasberga a už v té době jsme ji mohli vidět v řadě rolí. O pět let později začala pracovat jako profesionální modelka v Londýně, New Yorku a v Los Angeles a zahlédnout jsme i mohli ve videoklipech známých hudebních skupin a zpěváků jako např. Rolling Stones, Meatloaf, Lenny Kravitz, Antonello Venditti nebo Lemonheads. Zároveň vystudovala Univerzitu v New Yorku.

První studentský film natočila pod režisérským dohledem svého bratra Jamese Havena Voighta, na kterého je i v současnosti dosti vázaná a který ji často doprovází na večírcích i při udělování cen. Obvinění, že má s bratrem intimní poměr, vyvrátila. Jejím prvním manželem byl Johnny Lee Miller, druhým Billy Bob Thornton. I její druhé manželství se pravděpodobně v roce 2002 také rozpadlo.

Jejím prvním filmem byl v roce 1993 "Cyborg II: Glass Shadows", v roce 1995 následoval film "Nebezpečná síť" (Hackers). V dalších letech filmy "Legs" (1996), "Foxfire" (1996), "Love in all there is"(1997) a "Playing God" (1997) po boku Davida Duchovnyho. V roce 1997 to byla role Cornelie Wallaceové v televizním dramatu "George Wallace", za kterou získala Zlatý Glóbus za nejlepší ženský herecký výkon a nominaci na cenu Emmy.

První film, kterým se opravdu proslavila, byl biografický příběh drogově závislé AIDS nakažené modelky Gii Cavangiové, s názvem "Gia". Za tento herecký výkon získala druhý Zlatý glóbus a opět nominaci na cenu Emmy. Z jejích dalších filmů jmenujme ještě "Playing by Heart"(1998), "Pushing Tin" (1999) a "Girl, Interrupted" (1999).

Nejvíce ji však proslavily role Sara 'Sway' Wayland ve filmu "60 sekund" (Gone in Sixty Seconds - 2000), kde si zahrála společně s Nicolasem Cagem a role Julie Russelové ve filmu "Sedmý hřích" (Original Sin - 2001) po boku Antonia Banderase. V roce 2001 to byla role Lary Croft ve filmu "Lara Croft: Tomb Raider", za kterou dostala 7 000 000 dolarů a u níž se fanoušci v roce 2003 dočkali pokračování pod názvem "Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life". V současnosti už připravuje další filmy: "Sharkslayer", "Taking Lives", "World of Tomorrow" a "Beyond Borders".


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mihal Mihal | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 0:02 | Reagovat

Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama